Recenzja: Mata dla psa od PsiaMatka.pl

Mata dla psa zwana również kocykiem, może spełniać wiele ról w codziennym życiu naszego zwierzaka. O części z nich mogliście posłuchać w drugim odcinku naszego podcastu Daj Głos.

Najważniejszą z nich w moim przypadku nie jest jednak wygoda naszego futrzastego przyjaciela, a dbanie o stawy. Jeśli jesteście posiadaczem nisko zawieszonego psa, to z pewnością zdajecie sobie sprawę jak jest to istotne. Szczególnie, jeśli chodzi o mojego Zoltana, reprezentanta rasy Welsh Corgi Pembroke.

Mata dla psa i Zoltan

 

Po co mi mata dla psa?
Corgi mają to do siebie, że są całkiem pulchne, więc ich stawy narażone są na dodatkową pracę. Zoltan uwielbia wskakiwać na kanapę, a jeszcze bardziej wtulać w nas pyszczek tuż przed porą spania. Oznacza to, że skoro już wskoczył, to prędzej czy później będzie musiał zejść.

I tu pojawia się problem. W mieszkaniu mamy panele podłogowe – jednego z większych wrogów stawów. Dlatego musieliśmy znaleźć coś, co wyhamuje masę naszego bochenka chleba, zwanego również parówą lub Zoltanem. Z początku wybór padł na koc. Niestety, bardzo szybko okazało się, że jest niepraktyczny. Mocno się elektryzował, błyskawicznie zbierał sierść, brud i wszelkie zapachy przyniesione z dworu. Po wypraniu musiał schnąć dniami. Nie wspominając o średnich walorach estetycznych.

Polska, kolorowa i bezpieczna
Na ratunek przybyła Psia Matka z… matką. Traf chciał, że do sprzedaży trafiła akurat najnowsza kolekcja Miód & Malina, która idealnie pasuje do wystroju naszego mieszkania. W moim życiu jednak nic nie jest proste i oczywiste, więc przed zamówieniem musiałem zrobić stosowny research.

Mata dla psa - logo psiamatka.pl

Psia Matka okazała się być jednak gotowa na nawet najbardziej wybrednego klienta. Po pierwsze to polska firma, więc kupując jej produkty wspieramy rodzimy biznes. Nie wiem jak Was, ale mnie to zawsze dodatkowo motywuje. Po drugie, wszystkie użyte do wyprodukowania materiały posiadają certyfikat „Oeko-TEX Standard”.

By otrzymać to oznaczenie, należy stosować materiały wolne od szkodliwych substancji m.in. pestycydów, chlorofenoli czy formaldehydu. Co ciekawe, certyfikat ten obejmuje nawet barwniki stosowane w produkcji materiałów.

Trzeci element był tylko kropką nad „i”. Matę dla psa można prać w pralce w 40 stopniach. Bez konieczności zdejmowania pokrowców i innych czynności zabiegowych. Pralka, pranie, suszenie. Proste.

Mata dla psa - kwiecisty wzór

Test praktyczny maty dla psa
Kilka dni później przyszło przeprowadzić test praktyczny. Pierwsze wrażenie było powalające. Wzór w rzeczywistości wygląda fantastycznie, a miodowy kolor jest żywy i głęboki. W dodatku do zamówienia dostaliśmy malutką poduszeczkę i przepiękne pocztówki, których wzór jest na tyle piękny, że śmiało można go oprawić i powiesić na ścianie. Jakby tego było mało, w paczce znaleźliśmy ręcznie wypisane podziękowania za zakup. W tym momencie chciałbym tylko zaznaczyć, że Psia Matka przed zamówieniem absolutnie nie wiedziała, że my to my.

Sama mata jest bardzo przyjemna w dotyku. Faktura wzorzystego materiału różni się od tego miodowego. Jak się później dowiedziałem, jednolita strona jest wykonana z innego, antybakteryjnego materiału. Poza oczywistymi atutami ma jeszcze jeden bardzo ważny – mniej się ślizga, nawet na drewnianych panelach. Dzięki temu mata dla psa od Psia Matka jest w stanie skutecznie wyhamować spadającego Zoltana. Oczywiście nie oznacza to, że mata przykleja się do podłogi. Gdy dwa nasze Rudeły o łącznej wadze 31kg wpadną w dziki pęd, to mało rzeczy jest ich w stanie powstrzymać.

Pomiędzy zszytymi płachtami materiału można wyczuć miękki materiał przypominający watę. Jest na tyle przyjemny, że psy bardzo szybko upodobały sobie matkę jako jedno z legowisk. Zresztą sami spójrzcie na zdjęcia. Nawet niezliczona ilość smaczków nie pozwoliłaby mi wybłagać na Zoltanie takiej sceny.

Mata dla psa - test wygody

Mata jest lekka, dzięki czemu często przenosimy ją z miejsca na miejsce, by nasze psiaki miały do niej cały czas dostęp. W nocy stoi przy łóżku i amortyzuje loty, za dnia służy jako dodatkowe legowisko.

Warto jednak zaznaczyć, że jeśli mieszkacie w miejscu o bardzo zimnej podłodze, to nie sugerowałbym stosowania maty dla psa jako jedynej warstwy termoizolacyjnej.

Mata dla psa jest również banalnie prosta w utrzymaniu. Większość sierści i brudu się jej nie trzyma, więc wystarczy porządnie ją wytrzepać, by pozbyć się większości kłaków. Nie wspominałem nawet, że jest wodoodporna, więc w razie awarii jej doczyszczenie nie będzie stanowiło większego problemu.

Mata dla psa - test zapachu

Ostatni element to cena, o której mówiłem na nagraniu. Ja nie mam wątpliwości, że to był świetny zakup. Ozdoba, która zarazem pełni rolę bezpieczeństwa jak i wygody. Czego można chcieć więcej? No… może jeszcze jednej matki…

Mata dla psa od PsiaMatka.pl

Rozmiar: 70 x 100 (na zdjęciach), dostępne jeszcze: 50 x 70, 85 x 140
Kolor: Wzór kwiecisty z podbitką w różnych kolorach: (miód, malina lub szary)
Linia: Miód & Malina
Cena: od 89zł do 199zł

Mata dla psa - Vega

Mata dla psa - test snu

Mata dla psa - test snu trwa

Mata dla psa - test sierści